Вдумливе споживання. Друга історія проекту Action: Sustainable Fashion. Gunia project

"Вдумливе споживання"

Друга історія проекту Action: Sustainable Fashion

Gunia project

 

 

"Розмову про сталий розвиток будь-якої індустрії варто починати з розмови про культуру країни, її історію та надбання. Відродження ремесел та ручної праці, шляхом досконалого дослідження та переосмислення національних традицій, дає змогу створювати винятковий сталий продукт. 
 
Бренд Gunia Project це бренд виняткових речей. Це лозунг і маніфест, оскільки саме звернення до винятковості є одним із ключових аспектів відповідального ставлення до ресурсів природи та людей, що нас оточують. Основною місією бренду Gunia Project є інтерпретація культурної традиції та інтеграція елементів народної спадщини в сучасні функціональні об'єкти. 
 
Засновниці бренду Наталя Каменська та Марія Гаврилюк до моменту створення Gunia Project багато років працювали в модній індустрії. Наталя була співзасновницею і дизайнеркою одного з найуспішніших фешн-брендів в Україні Lake studio (раніше kamenskakononova). Марія поєднувала кар'єру успішної fashion-ілюстраторки з позицією арт-директорки бренду Lake studio. 
Свій fashion background Наталя та Марія сьогодні використовують для створення нового типу продукту та бізнесу. 
 
З 2017 року бренд існував у форматі некомерційного творчого експериментального проєкту. Група однодумців на волонтерських засадах співпрацювала з Центром народної культури "Музей Івана Гончара", організовувала експедиції для дослідження артизанальних технік і пошуку майстрів. Першими виробами, які були створені учасниками проєкту, були шуби-гуні, від назви яких і пішла назва бренду.
Гуня традиційна гуцульська шуба, яку тчуть зі стриженої овечої вовни. Далі виріб "купають" у спеціальних колодязях з гірською водою. Завдяки цьому вовна стає щільною, пишною та м'якою. Процес створення такої шуби займає кілька тижнів і відбувається виключно вручну.
 
У 2018 році вийшла перша колекція шовкових хусток з орнаментами, натхненними вишитими українськими рушниками ХVIII століття з архіву Музею Івана Гончара.
 
У 2019 Gunia project офіційно став брендом із постійною командою та чіткою ідеологією.
 
Gunia project створює продукт − як традицію, де кожен об'єкт не втрачає актуальності, не виходить із моди і стає сімейним надбанням, що передбачає його довгий життєвий цикл і передачу від батьків до дітей, як передають сімейну реліквію, а не побутову річ.
 
У лютому 2019 року бренд випустив першу повноцінну колекцію з виробами із кераміки, гутного скла та хусток, а також запустив власну керамічну майстерню, налагодив повний цикл виробництва та створив нові робочі місця.
 
Однією з основних цілей, що їх дизайнерки ставили перед собою, засновуючи компанію Gunia Project, була популяризація нішевого виробництва та демонстрація того, що ручна праця може бути добре оплачуваною, комфортною і перспективною.
 
«Ми хочемо привернути увагу молоді та навчити її технікам, які, на превеликий жаль, через малий попит на ринку поступово зникають. Серед них виробництво гутного скла, створення карпатських шуб-гунь, лозоплетіння, плетіння поясів-запасок, ручне керамічне виробництво і розпис, ручні техніки обробки тканин, ювелірне мистецтво і плетіння килимів», коментують Наталя Каменська та Марія Гаврилюк.
 
Gunia Project розвиває культуру дбайливого ставлення до речей, ремесел, матеріалів і традицій. Культивує вдумливе споживання та емоційну прихильність до речей.
 
Більше того, команда бренду пропонує послуги ремонту та перепозолоти прикрас, перезаливання свічок в ту ж саму ємність, також є опція повернення картонної упаковки, яка виготовлена ​​з переробленого паперу та органічного клею, для її повторного використання."
 
 
Над проєктом Action: Sustainable Fashion працюють: 

Дар'я Марусик, керівниця проєкту 

Володимир Нечипорук, продюсер проєкту 

Олександра Дімітрієвіч, арт-директорка проєкту 

Таїсія Короткова, графічна дизайнерка проєкту 

Едіє Дербішева, продюсерка знімальної групи

Тім Меір, оператор/режисер монтажу  

Валерій Ведута, фотограф 

Катерина Федичина, Оксана Шубіна та Катерина Будусова, комунікаційний відділ

Ірина Чиркова, літературна редакторка 

Міра Марчук, асистенка проєкту