РОЗДУМИ ПРО ЧАС У НОВІЙ КОЛЕКЦІЇ VOZIANOV

РОЗДУМИ ПРО ЧАС У
НОВІЙ КОЛЕКЦІЇ VOZIANOV

 
 
Пам'ятаєте слова Оскара Уайльда з культового творіння "Портрет Доріана Грея":
 "Ви, видно, вважаєте, що я відстала від часу? Ну й нехай. Мене не приваблює йти в ногу з таким часом". Слова досить такі суперечливі, адже чи можемо ми йти з часом пліч-о-пліч? Чи не біжимо ми часто слідом за ним, але він виривається завжди уперед?
 
 
Час найбільш містична, навіть сакральна система, зовсім непідвладна людям. А може навіть і навпаки: ми покірні його владі, безсилі перед його одвічною волею йти вперед. І як не погодитися із словами українського філософа Григорія Сковороди: "Найбільша з усіх втрат – втрата часу. " Час, як аморфний дух, зовсім непідвладний людині. Він такий швидкоплинний, такий, здавалось би, однаковий. Але в той же час завжди інший: різний за емоціями, спогадами, образами. Кожна його хвилина, кожна секунда несе в собі щось нове, загадкове та неповторне, і минає залишаючи лише невидимий слід у нашій пам'яті. 
 
 
Fashion індустрія, як машина часу може повертати нас назад у модні тенденції десятиріч тому або і взагалі давніх епох. Може відкривати нам футуристичні або містичні світи дизайнерської фантазії. Але є колекції, що несуть особливі емоції - роздуми, філософію, яка зупиняє нас аби ми задумалися і переосмислили своє повсякденне життя.
 
 
Нова колекція дизайнера, що сміливо експериментує у кожній своїй лінійці, піднімає питання світорозуміння Часу. Vozianov представив глядачам fashion-шоу під назвою "Заручені за часом"  у рамках Lviv Fashion Week 2021. Сам дизайнер свій перфоманс коментує так: "Якщо вважати годинник не фіксатором часу, а його виробником, від швидкого руху стрілок вироблятиметься більше часу. І вийде вітер часу, який ми, можливо, зможемо зловити".
 
 
Метафоричні образи колекції западають в саме серце. У своїй колекції дизайнер закріпив стрілки годинника на маску, що повністю закривала лице. А спідниця-парашут, ідею якої виношували понад 10 років, надувалась за допомогою повітря, коли модель зупинялась біля вентиляторів, схожих на годинники.